gotowanie, czysta micha

©2019 by Pyszne poranki. Proudly created with Wix.com

  • Natalia Wawrzyniak

Pyzy w sosie z duszonym schabem


Kochani, dzisiaj inny wpis.

Ponieważ dieta dietą, redukcja redukcją, to wszystko jest ważne, ale jeść trzeba. JEŚĆ, a nie wegetować na warzywach, jak to popularnie się rozumie.

Odpowiednio zbilansowany posiłek, to taki, który zawiera w sobie węglowodany, białko i tłuszcz. W różnych proporcjach, to zależy od naszego bilansu, od ustawionego makro i od tego, ile już zjedliśmy lub planujemy zjeść.

Po 5 miesiącach liczenia kalorii i poznawania własnego organizmu już wiem, że najlepiej sytość trzyma u mnie białko i tłuszcz a węglowodany jem dla przyjemności, bo je uwielbiam, po prostu. I cieszę się, że tak dużo mam ich w diecie.

Dzisiejsza moja propozycja obiadowa pokazuje, że można zjeść domowy, normalny, syty obiad razem z domownikami, ze nie musi nam "język uciekać" daleko z zazdrości, gdy patrzymy na talerze rodziny.

Przygotowałam obiad dla wszystkich: pyzy drożdżowe, kupne, ale o dobrym składzie, schab duszony i ogórek kiszony.


Jak przygotowałam schab: porcje mięsa natarłam solą, pieprzem. Trzymałam przez noc w lodówce. Następnego dnia mocno podsmażyłam na kilku łyżkach tłuszcz, z każdej strony, aż mięso było ciemnobrązowe, aż się ładnie zamknęło. Zdjęłam je z patelni, wrzuciłam na nią pokrojoną drobno cebulę, podsmażyłam, dolałam trochę wody, "zdjęłam" wszystkie przysmażone resztki, wypłukałam cały smak z patelni. Mięso przełożyłam do garnka, zalałam wodą tak, aby zakrywała ponad połowę mięsa. dolałam wodę z cebulą z patelni i gotowałam do miękkości. Gdy mięso było gotowe, wyjęłam je, zrobiłam sos: do szklanki dodałam łyżkę mąki pszennej i trochę wody. Wymieszałam, by nie było grudek i dodałam do sosu.


Pyzy przygotowałam na parze.


Całość dania, przedstawiona na zdjęciu, ma około 467 kcal. Mamy tu dwie pyzy drożdżowe (135 g), dwa-trzy ogórki kiszone (127 g), Plaster schabu - ok. 100-115 g. Sos może mieć ok. 100 kcal, więc w sumie daje nam to niecałe 600 kcal.


Zaskoczeni?

Ja byłam bardzo zaskoczona, byłam pewna, że to będzie z 800 kcal albo i więcej.


Tak, to ja mogę być na diecie.

15 wyświetlenia